İzmir,35000
0(232) 255 00 02

Menderes Mitsubishi Servisi

Menderes Mitsubishi Servisi

Menderes Mitsubishi servisi olarak klima konusunda size teknik destek sağlarız. Klimanın gerek bakım onarımı gerekse montajı için destek şarttır. Bu klimalar inverter olduğu için eski tip ve ya düz klimalara benzemez. Kendiniz müdahale ettiğiniz an daha büyük soruna yol açması kaçınılmazdır. Size daha fazla yara açmasını istemezsiniz. Bu sebeple 0(232) 255 00 02 numarasını arayın, destek verelim. Menderes Mitsubishi servis numarası daima aktiftir.

Klima bakımdan fazlasına ihtiyaç duyabilir. Bunu nasıl anlarız? Klimanın ısıtma/soğutması zayıflar. Bu bariz şekilde hissedilirse bakımın dışında bir sorun da vardır. İşi bu boyuta taşımamak için en güzeli zamanında kontrolleri yaptırmak olacaktır.

Mitsubishi electric ve Mitsubishi heavy olarak ikiye ayrılır. Fakat Menderes Mitsubishi klima servisi ikisine de hizmet veriyor. Bizim için bir farkı yoktur. Hangisini kullanıyor olursanız olun bizi arayabilirsiniz.

Menderes Mitsubishi Klima Servisi

Mitsubishi klima konusunda en iyi markalardan biridir. Kalite ve tasarruftan dolayı adını güzel şekilde duyurmayı başarmıştır. Klimanın kalitesi ve tasarruflu çalışması kadar servis ağı da önem arz eder. Çünkü servisi azsa bir problem yaşadığınızda stres içine girebilirsiniz. Menderes Mitsubishi servisi bir telefon kadar yakındır.

Bizi aradığınızda arıza için aynı gün hizmet yollarız. Problemle baş başa bırakmayız. Daha fazla artmaması adına erken şekilde servis imkanı sağlarız. Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetlerimizden faydalanmak için menderes Mitsubishi servisi aramanız yeterlidir.

Hava sıcaklığının artması ile birlikte serin hava arayışımız başlar. Bu da klimanın kumandasına uzanmanın vakti geldi demektir. Kimse sıcak bir ortamda bunalarak oturmak istemez. Klima bu yönden çok büyük bir icattır. Markası ne olursa olsun hepsi aynı şey için hizmet eder. Ferah yaşam sürmemiz adına gereklidir.

Klimayı kullanmamız gereken en doğru dereceler 20-26 arasıdır. Bunun aşağısı ya da yukarısında da elbet kullanabilirsiniz. Ancak o şekilde daha fazla çalışıp, daha çok yorulacak ve daha çok enerji tüketecektir. Ayrıca klima zorlandığından dolayı arıza ihtimali bir tık daha fazla olacaktır. Menderes Mitsubishi servisi olarak önerimiz budur.

Hem soğutma hem ısıtma yapabilmesiyle yaz kış tercih edilir. Tasarruflu kullanmak adına bilmeniz gerekenlerden biri de açma kapatma yapmamaktır. Oda istediğiniz dereceye geldi diye kapatıp, sonra tekrar açma işlemi yapmayın. Bu şekilde her çalışmada yüksek enerji çeker. Böylece faturanız epey yüklü gelir. Dereceyi ayarlayın ve bırakın.

Menderes mitsubishi servisi, evinize arıza için ya da bakım için gelirse muhakkak danışın. Daha iyi kullanımı öğrenin. Hangi markayı kullanırsanız kullanın elbet işinize yarayacak bilgilerdir. Klima prensipleri daima aynıdır.

Klimanızda bir arıza yaşanırsa dert etmeyin. Menderes Mitsubishi servisi size yardım etmek için buradadır. Arayın bizi aynı gün içine kayıt açalım. Yerinde tamir imkanı ile anında tekrar kullanıma devam edin.

Menderes Mitsubishi Klima Bakım

Enerji tüketimi düşük olmasını isterseniz düzenli bakım yaptırın. İnverter klimalar zaten düşük enerji tüketir. Fakat bakımı olmazsa kirli filtre ile enerji sarfiyatı çoğalır. Bu da size ek maliyet olarak döner. Klimanın verimliliğini arttırmak için senede 1 defa bakım yapılması uygun görülür. Menderes Mitsubishi servisi arayıp güncel bakım fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Klima bakımda temel rol filtrededir. Size yılda 1 bakım diyoruz ama bu sürede kapağını hiç açmamanız da hata olur. Aktif kullanılan bir klima ise en azından 1 ay arayla filtrelerini çıkartıp yıkayın. Bunlar yapmanız gereken işlemlerdir. Bunun için Mitsubishi servis beklemenize gerek yok. Mesela kirlenmiş bir filtreyi temizlemeniz ile kirli şekilde kullanmanız arasında %5 ile %15 arasında enerji sarfiyatı vardır.

Özellikle; iş yerlerinde ve çok sigara kullanılan odada bakım daha sık yapılmalıdır. Mesela 6 ay arayla uygun olur. Çünkü daha çok kirlenir. Klima durmadan çalışıyorsa arızanın önüne geçmek için yapılmalıdır. Sonuçta motor ve parçalar gaz alışverişi yapıyor ve hep sıcak konumdadır. İlla ki bakılması gerekir. Menderes Mitsubishi servisi en iyi şekilde bakımını yapacaktır.

Uzun yıllarca bakım yapılmayan klimalar pişmanlığa yol açar. Nedeni ise, klima alandaki tüm dumanı, kokuyu içine çeke çeke bir süre sonra içine işler. Dış sararma olur. Dış sararma kalıcılık gösterir. İçine gelen koku da oraya işler ve bakım da fayda etmez. Artık hep kötü koku olarak size üfler ve bunu çekmeye mahkum olursunuz. Bu yüzden zamanında yaptırmak önem arz eder.

menderes mitsubishi servisi

Menderes Mitsubishi Klima Tamir

Mitsubishi diğer markalara göre farklıdır. Bu klimalardan herkes anlamaz. Örneğin; gaz arızası klasiktir, bu çözülür. Fakat bunun dışında bir arıza ile karşılaşıldığında çözmek hiç kolay olmaz. Bunun için işin ehli olması gerekir.

Sorunsuz arıza çözümü için iyi eğitimli teknisyen şart. Menderes Mitsubishi klima servisi çalışanlarını her model konusunda eğitime tabii tutar. Böylece ustaların arızalara karşı yatkınlığı oluşur. Klima tamiri yaparken ne yaptığını bilmek gerekir. Aksi halde zarar vermek işten bile değildir.

Peki ne yapılması gerekir? Gazın var yoktan ziyade doğru miktarda olup olmadığı önemli. Bu sebeple muhakkak ölçüm yapılması gerekir. Ölçüm yapılmadan ezbere hareket etmek büyük sorunlar açar. Böyle bir hamle görürseniz kesinlikle klimanıza dokundurtmayın.

Gaz mı azalmış? Direkt olarak ekleme yapmak hata olur. Neden azalmış? Önce bunun denetlenmesi gerekir. Menderes Mitsubishi servisi olarak sızıntı var mı yok mu önce ona bakarız. Evap kontrol edilir. Bobinlere bakarız. Kısacası gereken tüm kontrolleri sağlarız. İlgili markaya özel servis hizmeti vermekteyiz.

Klimanın elektriksel problemi olabilir. Bu durumda ampermetre ile ölçüm yaparız. Klimaya gelen elektriğin istenilen değerde gelip gelmediğini kontrol ederiz. İstenilen derecede ise klimada sorun der o şekilde bakarız.

Menderes Mitsubishi Klima Montaj Servisi

Klima montaj arızanın dışında tamamen emek işi gibi görülür. Fakat iş öyle değil. Klimayı sökerken gazın toplanması gerekir. Bunu atlayan servis, başınıza klima gaz masrafı açabilir. Ayrıca takarken kabloları doğru takması gerekir. Yani klima tamirinden anlamayan kimse klima montajı da yapamaz. Dışarıdan görüldüğü gibi boruyu sök tak yerine oturt gibi basit değildir.

Mitsubishi klimayı yeni aldıysanız ve bunun kurulumunu, ilk çalıştırılmasını istiyorsanız onu yapmıyoruz. Bunun için Mitsubishi müşteri hizmetlerinden randevu alın. Biz, hali hazırda kullanılan klimayı söktürmek, taktırmak ve ya yer değiştirmek istediğinizde devreye gireriz. Bu işlemler için bizi haberdar edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi inverter klima konusunda doğru servis çok önemlidir. Menderes Mitsubishi servisi çağırdığınızda kafanız rahat olur. Servisin arkasından koşacağınıza, düzgün bir servis ile arkanıza yaslanın. Sorularınız ve işlem sonrası geri dönüşleriniz için yorum bırakabilirsiniz. Yukarıda yazan numaradan da bizi arayıp randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA