İzmir,35000
0(232) 255 00 02

Balçova Mitsubishi Servisi

Balçova Mitsubishi Servisi

Balçova Mitsubishi servisi olarak klima konusunda size teknik destek sağlarız. Klimanın gerek bakım onarımı gerekse montajı için destek şarttır. Bu klimalar inverter olduğu için eski tip ve ya düz klimalara benzemez. Kendiniz müdahale ettiğiniz an daha büyük soruna yol açması kaçınılmazdır. Size daha fazla yara açmasını istemezsiniz. Bu sebeple 0(232) 255 00 02 numarasını arayın, destek verelim. Balçova Mitsubishi servis numarası daima aktiftir.

Klima bakımdan fazlasına ihtiyaç duyabilir. Bunu nasıl anlarız? Klimanın ısıtma/soğutması zayıflar. Bu bariz şekilde hissedilirse bakımın dışında bir sorun da vardır. İşi bu boyuta taşımamak için en güzeli zamanında kontrolleri yaptırmak olacaktır.

Mitsubishi electric ve Mitsubishi heavy olarak ikiye ayrılır. Fakat Balçova Mitsubishi klima servisi ikisine de hizmet veriyor. Bizim için bir farkı yoktur. Hangisini kullanıyor olursanız olun bizi arayabilirsiniz.

Balçova Mitsubishi Klima Bakım

Enerji tüketimi düşük olmasını isterseniz düzenli bakım yaptırın. İnverter klimalar zaten düşük enerji tüketir. Fakat bakımı olmazsa kirli filtre ile enerji sarfiyatı çoğalır. Bu da size ek maliyet olarak döner. Klimanın verimliliğini arttırmak için senede 1 defa bakım yapılması uygun görülür. Balçova Mitsubishi servisi arayıp güncel bakım fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Klima bakımda temel rol filtrededir. Size yılda 1 bakım diyoruz ama bu sürede kapağını hiç açmamanız da hata olur. Aktif kullanılan bir klima ise en azından 1 ay arayla filtrelerini çıkartıp yıkayın. Bunlar yapmanız gereken işlemlerdir. Bunun için Mitsubishi servis beklemenize gerek yok. Mesela kirlenmiş bir filtreyi temizlemeniz ile kirli şekilde kullanmanız arasında %5 ile %15 arasında enerji sarfiyatı vardır.

Özellikle; iş yerlerinde ve çok sigara kullanılan odada bakım daha sık yapılmalıdır. Mesela 6 ay arayla uygun olur. Çünkü daha çok kirlenir. Klima durmadan çalışıyorsa arızanın önüne geçmek için yapılmalıdır. Sonuçta motor ve parçalar gaz alışverişi yapıyor ve hep sıcak konumdadır. İlla ki bakılması gerekir. Balçova Mitsubishi servisi en iyi şekilde bakımını yapacaktır.

Uzun yıllarca bakım yapılmayan klimalar pişmanlığa yol açar. Nedeni ise, klima alandaki tüm dumanı, kokuyu içine çeke çeke bir süre sonra içine işler. Dış sararma olur. Dış sararma kalıcılık gösterir. İçine gelen koku da oraya işler ve bakım da fayda etmez. Artık hep kötü koku olarak size üfler ve bunu çekmeye mahkum olursunuz. Bu yüzden zamanında yaptırmak önem arz eder.

balçova mitsubishi servisi

Balçova Mitsubishi Klima Tamir

Mitsubishi diğer markalara göre farklıdır. Bu klimalardan herkes anlamaz. Örneğin; gaz arızası klasiktir, bu çözülür. Fakat bunun dışında bir arıza ile karşılaşıldığında çözmek hiç kolay olmaz. Bunun için işin ehli olması gerekir.

Sorunsuz arıza çözümü için iyi eğitimli teknisyen şart. Balçova Mitsubishi klima servisi çalışanlarını her model konusunda eğitime tabii tutar. Böylece ustaların arızalara karşı yatkınlığı oluşur. Klima tamiri yaparken ne yaptığını bilmek gerekir. Aksi halde zarar vermek işten bile değildir.

Peki ne yapılması gerekir? Gazın var yoktan ziyade doğru miktarda olup olmadığı önemli. Bu sebeple muhakkak ölçüm yapılması gerekir. Ölçüm yapılmadan ezbere hareket etmek büyük sorunlar açar. Böyle bir hamle görürseniz kesinlikle klimanıza dokundurtmayın.

Gaz mı azalmış? Direkt olarak ekleme yapmak hata olur. Neden azalmış? Önce bunun denetlenmesi gerekir. Balçova Mitsubishi servisi olarak sızıntı var mı yok mu önce ona bakarız. Evap kontrol edilir. Bobinlere bakarız. Kısacası gereken tüm kontrolleri sağlarız. İlgili markaya özel servis hizmeti vermekteyiz.

Klimanın elektriksel problemi olabilir. Bu durumda ampermetre ile ölçüm yaparız. Klimaya gelen elektriğin istenilen değerde gelip gelmediğini kontrol ederiz. İstenilen derecede ise klimada sorun der o şekilde bakarız.

Balçova Mitsubishi Klima Montaj Servisi

Klima montaj arızanın dışında tamamen emek işi gibi görülür. Fakat iş öyle değil. Klimayı sökerken gazın toplanması gerekir. Bunu atlayan servis, başınıza klima gaz masrafı açabilir. Ayrıca takarken kabloları doğru takması gerekir. Yani klima tamirinden anlamayan kimse klima montajı da yapamaz. Dışarıdan görüldüğü gibi boruyu sök tak yerine oturt gibi basit değildir.

Mitsubishi klimayı yeni aldıysanız ve bunun kurulumunu, ilk çalıştırılmasını istiyorsanız onu yapmıyoruz. Bunun için Mitsubishi müşteri hizmetlerinden randevu alın. Biz, hali hazırda kullanılan klimayı söktürmek, taktırmak ve ya yer değiştirmek istediğinizde devreye gireriz. Bu işlemler için bizi haberdar edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi inverter klima konusunda doğru servis çok önemlidir. Balçova Mitsubishi servisi çağırdığınızda kafanız rahat olur. Servisin arkasından koşacağınıza, düzgün bir servis ile arkanıza yaslanın. Sorularınız ve işlem sonrası geri dönüşleriniz için yorum bırakabilirsiniz. Yukarıda yazan numaradan da bizi arayıp randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA